Obchodní podmínky

Všeobecné podmínky pro nakupování prostřednictvím internetového obchodu firmy Pavel Říha – ELPA se řídí platnou legislativou a níže uvedeným nákupním řádem.
PROVOZOVATEL OBCHODU – dále dodavatel
Pavel Říha - ELPA
Faráře Toufara 1590
53901 Hlinsko v Č.
IČO - 13586980
DIČ – CZ5706101192
tel. +420 469 312 500, mob. 777 781 118, technické poradenství 777 218 486
email : elpa@seznam.cz

OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ

Odesláním objednávky vybraného zboží zákazník potvrzuje závaznost jeho objednávky a souhlasí s nákupním řádem e-shopu. Po odeslání objednávky se zákazníkovi zobrazí informace o zařazení jeho objednávky do objednávkového systému e-shopu.
Pokud zákazník při zadávání objednávky správně vyplní emailovou adresu, bude mu na ni doručena kopie objednávky jako potvrzení zapsání objednávky do objednávkového systému e-shopu. Pokud se nezobrazí informace o odeslání objednávky nebo nedorazí kopie objednávky na zadanou emailovou adresu, tak nás v nejbližším možném termínu kontaktujte.
Zákazník zodpovídá za správnost údajů uvedených při vyplnění objednávky. Dbejte na především na přesné uvedení fakturační a dodací adresy.

ZPŮSOB PLATBY

Zákazník má na výběr z následujících typů plateb:
Dobírka – platba při doručení zboží Českou poštou nebo kurýrní službou PPL na fakturační, resp. doručovací adresu uvedenou v objednávce.

Hotovost - platba při osobním převzetí zboží v naší provozovně. Zákazník si zboží vyzvedne na naší prodejně v Hlinsku, ul. Faráře Toufara 1590 (u katolického kostela). Toto je třeba uvést v poznámce a nebo domluvit telefonicky.

Převod – při zvolení platby převodem Vám bude vystavena a odeslána faktura na email, kterou nám uhradíte na bankovní účet uvedený na faktuře. Variabilní symbol je číslo faktury. Zboží Vám bude odesláno po připsání peněz na náš účet.
Zboží zůstává do úplného zaplacení majetkem prodávajícího.
Firma Pavel Říha – ELPA si vyhrazuje právo na změnu cen !

OBJEDNÁVKA ZBOŽÍ

Seznam zboží na stránkách www.anteny-satelity-ezs.cz je katalogem běžně dodávaného zboží. Dodavatel nezaručuje okamžitou dostupnost všech položek zboží. Dostupnost zboží bude vždy potvrzena na základě poptávky. K objednání zákazník vybere zboží, řádně vyplní objednávkový formulář a objednávku odešle. Odeslaná objednávka zboží je návrhem na uzavření kupní smlouvy. Objednávka dále slouží k rezervaci zboží. Ceny zboží si může zákazník ověřit u jednotlivých položek zboží. Ceny za dopravu a dalších poplatků může ověřit na stránce Doprava.

DODACÍ LHŮTA

Objednané zboží bude dle jeho dostupnosti a provozních možností dodavatele dodáno v co nejkratší době poštou nebo jiným přepravcem, obvykle do 1-5 pracovních dnů od závazného potvrzení objednávky.
Zboží se považuje za dodané doručením na adresu, kterou zákazník stanovil v objednávce.

ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY

Zákazník i dodavatel mohou bez udání důvodu zrušit objednávku zákazníka až do potvrzení objednávky dodavatelem. Pokud zruší objednávku dodavatel, zpravidla uvede důvod, proč není možné objednávku potvrdit.
Zrušení objednávky po okamžiku uzavření kupní smlouvy je možné jen po předchozí dohodě dodavatele a zákazníka, a za podmínek, které si vzájemně sjednají.

ZPRACOVÁNÍ OBJEDNÁVKY

V případě, že není nějaké zboží skladem, tak Vás naši pracovníci budou neprodleně kontaktovat a dohodnou s Vámi další postup.
V případě, že zákazník objedná zboží, které je v době objednání v eshopu označeno jako nedostupné, tak je objednávka u nás automaticky uložena a bude vyřízena až po naskladnění zboží. V tomto případě Vás náš pracovník nemusí kontaktovat.

DORUČENÍ ZBOŽÍ

Zákazník má možnost zvolit si doručení prostřednictvím České pošty (Profi balík), kurýrní služby PPL nebo osobní odběr na některé z našich provozoven. Při volbě osobního odběru Vás budeme neprodleně kontaktovat a dohodneme s Vámi termín předání zboží.
V případě poštovní či kurýrní služby bude zboží doručeno na fakturační, případně doručovací adresu, je-li tato zadána v objednávce, případně upřesněna zákazníkem před odesláním zboží). Doručení proběhne v pracovní dny v době obvyklé pracovní doby.

Přepravné do ČR:
Přepravné u obchodního balíku České pošty je 150,- Kč (Koncový zákazník), u Profi balíku České pošty je 150,- Kč (Firmy), v případě kurýrní služby PPL ve výši 120,- Kč a u těžších a objemnějších zásilek bude přepravné sjednáváno individuálně dohodou mezi zákazníkem a dodavatelem.
Je-li hodnota objednávky vyšší než 5 000,- včetně DPH neúčtujeme přepravné.


Zasíláme zboží do maximální délky 2m. Při objednání zboží přesahující délku 2m je odběr zboží možný pouze osobně na našich pobočkách.

PŘEVZETÍ ZBOŽÍ

Zákazník nebo příjemce zboží má povinnost překontrolovat neporušenost obalu a zda zásilka nevykazuje zjevné znaky poškození. Při jákémkoliv poškození zásilky neprodleně sepište s dopravcem zápis o poškození zásilky. Pokud zjistíte mechanické nebo jiné poškození zásilky až po převzetí od dopravce, tak tuto skutečnost nahlaste přepravci nejpozději do 3 dnů - u později nahlášených reklamací zásilky nemusí být reklamace uznána. Zákazník by měl ve svém vlastním zájmu překontrolovat správnost dodaného zboží a v případě nesrovnalostí převzetí zásilky odmítnout, či dopravce požádat o doručení další pracovní den a v mezidobí problém konzultovat s provozovatelem. V opačném případě se vystavuje nebezpečí zbytečných průtahu při řešení případného problému. V případě zjištění poškození či jiné nesrovnalosti po převzetí zásilky je zákazník povinen neprodleně kontaktovat provozovatele internetového obchodu .
Nekompletnost zásilky je zákazník povinen reklamovat v den převzetí balíku, nejpozději pak následující pracovní den a to na tel. +420 469 312 500 nebo 777 781 118. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

MOŽNOST VRÁCENÍ ZBOŽÍ BEZ UDÁNÍ DŮVODU

U zboží nakoupeného prostřednictvím e-shopu má zákazník nepodnikatel do 14 dnů od doručení zboží nárok na jeho vrácení bez udání důvodu. Zboží nesmí být žádným způsobem poškozené či jinak znehodnocené a ani nesmí nést žádné známky jeho používání.
Zboží musí být zabaleno v originálním balení ( včetně veškerého příslušenství a dokumentace ) a odesláno nejpozději 14. den od data doručení zákazníkovi na adresu provozovatele. Po jeho doručení bude zákazníkovi zaslána částka odpovídající plné kupní ceně zaplacené za zboží na jím udané číslo bankovního účtu, případně v hotovosti poštovní složenkou, či jinak na základě vzájemné dohody. Bezdůvodné vrácení zboží není možné při osobním odběru na naší prodejně.
• zboží musí být v původním nepoškozeném obalu
• nesmí být použité
• musí být nepoškozené
• musí být kompletní (včetně příslušenství, záručního listu, návodu atd.)
• doklad o koupi - dodací/záruční list
• zboží musí být zasláno doporučeně a pojištěné (zboží prosím nezasílejte na dobírku, nebude převzato).
• dodavatel je v případě odstoupení povinen zákazníkovi vrátit již zaplacenou kupní cenu nebo její část. v případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět nebo bude uschováno v našem sídle
• dle zákona jsme oprávněni účtovat kupujícímu skutečné a doložitelné náklady spojené s vrácením zboží.

REKLAMACE , ZÁRUKA

Záruční doba (pokud není uvedeno jinak) je 24 měsíců. Záruka na baterie v měřících a jiných přístrojích je 6 měsíců.
Záruka z případných vad na našem zboží se vztahuje výhradně na zboží řádně objednané a zaplacené. Uplatněna může být výhradně po dobu záruční doby, která ze zákona trvá 24 měsíců od zakoupení zboží, není-li výslovně sjednáno jinak.
Podmínkou záruky je, aby kupující při uplatnění záruky předložil kopii daňového dokladu prodávajícího na dodané zboží a doklad o jeho zaplacení, případně záruční list, pokud byl součástí dodávky. Bez těchto dokladů nebude záruka uznána. Důkazní tíhu původu zboží nese plně kupující. Zboží musí být dodáno kompletní tak, jak bylo převzato od prodávajícího. Zboží je k reklamaci přijato pouze řádně vyčištěné.
Záruka se nevztahuje na poškození či nadměrné opotřebení zboží a dále na vady způsobené užíváním, neodbornou manipulací, nedodržením návodu k používání zboží, porušením obvyklých zásad užívání zboží. Záruka nevztahuje na zařízení poškozené přepětím ze sítě telefonní, internetové, 220 V, kabelové televize, televizní či parabolické antény. Dále se záruka nevztahuje na poškození vodou, nadměrnou vlhkostí a vyteklými bateriemi.
O druhu vady a postupu při uplatnění vady v záruční době rozhoduje vždy dodavatel.
• zboží musí být osobně dodáno nebo zasláno v původním nepoškozeném obalu
• zboží nesmí být mechanicky poškozené (pád na zem a podobně)
• v případě satelitních a DVB-T přijímačů uznáme reklamaci jen u přístrojů s originálním firmwarem od výrobce daného produktu. Přístroje s jiným než oficiálním firmwarem nemusí být do opravy přijaty.
• musí být kompletní (včetně příslušenství, záručního listu, návodu atd.)
• doklad o koupi - dodací/záruční list
• zboží musí být zasláno doporučeně a pojištěné (zboží prosím nezasílejte na dobírku, nebude převzato).
• dodavatel je v případě odstoupení povinen zákazníkovi vrátit již zaplacenou kupní cenu nebo její část. v případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět nebo bude uschováno v našem sídle
• dle zákona jsme oprávněni účtovat kupujícímu skutečné a doložitelné náklady spojené s vrácením zboží.
Při nesplnění výše uvedených podmínek může být zboží opraveno, ale jako pozáruční oprava za úhradu.


Firma Pavel Říha – ELPA nehradí náklady spojené se zasláním vadného zboží k reklamaci. Reklamované zboží, které k nám bude zasláno na naše náklady nepřevezmeme. Vyřízená reklamace je zpět k zákazníkovi odeslána na náklady firmy Pavel Říha – ELPA. Náklady na neoprávněnou reklamaci včetně dopravy jsou účtovány zákazníkovi.

ADRESA PRO ZASLÁNÍ ZBOŽÍ K REKLAMACI:
Pavel Říha - ELPA
Faráře Toufara 1590
539 01 Hlinsko v Č.
tel. (+420) 469 312 500, 777 218 486
email : elpa@seznam.cz

Nezapomeňte uvést kontaktní adresu a telefon !!!

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Internetový obchod firmy Pavel Říha - ELPA si váží Vaší důvěry a zavazuje se, že bude chránit Vaše data, která musela být uvedena při realizaci objednávky. Vaše data nebudou v žádném případě poskytnuta třetí osobě.
Vaše data mohou být využita pouze provozovatelem internetového obchodu firmou Pavel Říha - ELPA, a to pouze pro účely statistického zpracování a přímé komunikace se zákazníkem.
Copyright:
Veškeré texty a fotografie na tomto eshopu jsou majetkem firmy Pavel Říha - ELPA a vztahují se na ně autorské práva. Použití těchto dat (obrázky, texty) je možné pouze se souhlasem firmy Pavel Říha - ELPA !


Internetový obchod vytvořil DUOWEB.cz
Svítidla | Obývací stěny | Eglo | Granule | Svítidla Massive